• Zamierzenia dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze

Tematy kompleksowe:

Maj 2024

1."Jestem Polka i Polakiem"

2."Kraina Marzeń"

3.  "Moi Rodzice"

4."Muzyka jest wśród nas"

Czerwiec 2024

1"Święto dzieci"

2".Czym podróżujemy?"

3. "Jestem ostrożny"

4. "Wakacje"

Cele ogólne:

Maj 2024

1.•Zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi naszego kraju. • Ukazanie prawidłowej postawy: na baczność, podczas słuchania hymnu Polski. • Kształcenie postawy patriotycznej u dzieci. • Budzenie miłości i szacunku do własnej Ojczyzny.

2.Rozwijanie wypowiedzi słownej w inspiracji obrazkami. • Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i empatii. • Wzbogacanie wiedzy ogólnej o świecie

3.• • Utrwalenie pojęcia: rodzina. • Utrwalenie pojęć związanymi z tematem rodzina, zależności w rodzinie.rozwijanie uczucia miłości, szacunku i życzliwości dla członków rodziny*uroczystość z udziałem dzieci i rodziców

4.• • Kształcenie umiejętności połączenia dźwięku z ruchem*• Utrwalenie nazw instrumentów perkusyjnych.• Wykorzystanie przez dzieci instrumentów perkusyjnych jako akompaniamentu do poznanych utworów muzyki poważnej. • Rozpoznawanie i nazywanie wybranych instrumentów muzycznych. • Rozwijanie umiejętności gry na wybranych instrumentach perkusyjn• Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i mechanicznymi. • Uświadomienie dzieciom niebezpiecznych sytuacji i sposobu postępowania w obliczu zagrożeń.ych. • Wdrażanie do odtwarzania poznanych rytmów na instrumentach perkusyjnych.

Czerwiec 2024

1.• Zapoznanie dzieci z właściwościami mydła i zasadą powstawania baniek mydlanych. • Zapoznanie ze sposobami spędzania wolnego czasu. • Kształcenie poprawnego oddechu poprzez stwarzanie możliwości do jego pogłębiania oraz wydłużania fazy wydechowej.• Wdrażanie do zgodnej zabawy. • Kształcenie umiejętności dzielenia się z innymi swoimi rzeczami

2.• Utrwalenie nazw pojazdów poruszających się po naszych drogach dostępnych w bezpośredniej obserwacji. • Zapoznanie z właściwym zachowaniem się na ulicy, gdy słychać sygnał karetki pogotowia, policji lub straży pożarnej.• Zapoznanie dzieci z różnymi pojazdami poruszającymi się w powietrzu - samolot pasażerski, helikopter, balon.

3.•  Wzbogacanie słownictwa, utrwalanie znajomości swojego nazwiska i adresu..• Poznawanie bezpiecznych miejsc do zabawy oraz zasad bezpieczeństwa podczas zabawy. • Przyswojenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.• Wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z urządzeniami elektrycznymi i mechanicznymi. • Uświadomienie dzieciom niebezpiecznych sytuacji i sposobu postępowania w obliczu zagrożeń.

4.• Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w różnych miejscach podczas letniego wypoczynku.• Zapoznanie dzieci z rolą słońca w życiu człowieka, zwierząt i roślin. • Zwrócenie uwagi na noszenie okrycia głowy podczas upałów•