• KLAUZULA INFORMACYJNA - RODO

Podstawa prawna: art 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 r.), zwane dalej RODO.

1. Co to jest RODO?

Jest to skrót od Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. RODO wprowadza m. in. nowe prawa. Jednym z obowiązków Administratorów, którzy przetwarzają dane osobowe jest informowanie Państwa o przetwarzaniu ich danych osobowych.

2. Dlaczego podmiot przetwarza Państwa dane osobowe?

Podmiot przetwarza Państwa dane m. in. aby realizować obowiązki do których został powołany głównie na podstawie:

• Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2017 r. poz. 2198, 2203 i 2361);
          • Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (j. t. z 2018 poz. 996 z późn. zm.);
          • Ustawy z dnia 15.04.2017 r. o systemie informacji oświatowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 949 z późn. zm.);
          • Innych ustaw i przepisów wykonawczych dotyczących realizacji zadań publicznego przedszkola i placówki;
          • Zgody osoby, której dane dotyczą (lub jej prawnych opiekunów w przypadku dzieci);

3. Kto jest Administratorem Państwa danych osobowych?

Administratorem Państwa danych osobowych jest Przedszkole nr 23 im. Lucyny Krzemienieckiej w Żorach (Przedszkole nr 23 w Żorach), z siedzibą na os. Pawlikowskiego 41, 44-240 Żory, reprezentowane przez Dyrektora, który odpowiada za ich przetwarzanie w sposób bezpieczny, zgodny z umową oraz obowiązującymi przepisami prawa. W sprawach ochrony danych osobowych mogą Państwo skontaktować się z Administratorem, pod numerem telefonu +48 32 43 43 990; adres e-mail: p-23zory@wp.pl lub z Inspektorem ochrony danych.

4. Jak mogą Państwo skontaktować się z Inspektorem ochrony danych?

Z Inspektorem ochrony danych w Przedszkolu nr 23 w Żorach, mogą Państwo skontaktować się pod adresem poczty elektronicznej: kaminski.roman@gmail.com

5. W jakim celu podmiot przetwarza Państwa dane osobowe?

Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu:

• ewidencjonowania korespondencji,
          • realizacji zadań wynikających ze statutu Przedszkola nr 23 w Żorach,
          • wykonywania przez Przedszkole nr 23 w Żorach ustawowych zadań publicznych do których zostało powołane (m. in.: realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych),
          • zawarcia umowy, jej wykonywania,
          • realizacji prawnie uzasadnionych interesów Przedszkola nr 23 w Żorach.

Mogą być także przetwarzane w celu realizowanym na podstawie zgody wyrażonej przez Państwa Przedszkolu nr 23 w Żorach,

6. Jakie rodzaje, kategorie danych osobowych podmiot przetwarza?

Dane związane z:

• identyfikacją i weryfikacją tożsamości,
          • dane transakcyjne,
          • dane dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej,
          • dane audiowizualne (monitoring dla celów bezpieczeństwa lub celów dowodowych).

7. Kto jest odbiorcą Państwa danych?

Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym, niż upoważnione na podstawie przepisów prawa, tj. organy władzy publicznej, a także podmiotom przetwarzającym dane na podstawie umów powierzenia. Obecnie nie jest planowane przekazywania Państwa danych osobowych do państw trzecich.

8. Jak długo Państwa dane osobowe będą przechowywane przez podmiot?

Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celów określonych w ust. 5, a po tym czasie przez okres i w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa (wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w wykazie akt lub w przypadku projektów, trwałości danego projektu i konieczności zachowania dokumentacji projektu do celów kontrolnych).

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody na przetwarzanie, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie ich danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

9. Jakie uprawnienia Państwu przysługują?

W związku z przetwarzaniem przez podmiot danych osobowych przysługuje Państwu prawo:

• dostępu do treści swoich danych,
          • do sprostowania danych,
          • do usunięcia danych w niektórych przypadkach,
          • do ograniczenia przetwarzania danych,
          • do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
          • do przenoszenia danych.

10. Do kogo mogą Państwo wnieść skargę?

W przypadkach uznania, iż przetwarzanie Państwa danych narusza przepisy RODO przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

11. Czy podanie danych osobowych jest dobrowolne czy obligatoryjne?

W większości przypadków przetwarzanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, a ich podawanie przez Państwa jest obowiązkowe. W niektórych sprawach podawanie danych osobowych może być dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów, o których mowa w ust. 5. W sytuacji dobrowolności podawania danych osobowych, zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani.

12. W jaki sposób podejmowane będą decyzje dotyczące danych?

Decyzje dotyczące Państwa danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będzie stosowane wobec nich profilowanie.