• Nasza misja i wizja

• NASZA MISJA

Podejmujemy działania mające na celu wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego potrzebami i możliwościami rozwojowymi. Wykorzystując najlepsze programy wychowania przedszkolnego oraz innowacyjne metody pracy wspieramy dziecko w procesie nabywania umiejętności niezbędnych w dalszej edukacji.

Obiektywnie oceniamy osiągnięcia dzieci i wspieramy je oraz zachęcamy je do działań edukacyjnych. W efekcie   nasi wychowankowie chcą i potrafią się uczyć, osiągają standardy edukacyjne wynikające z podstawy programowej. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci oraz oczekiwaniom rodziców rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną  w obszarze edukacji zdrowotnej.  Wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój fizyczny dziecka oraz stwarzamy warunki i właściwą motywację sprzyjającą rozwojowi sprawności ruchowej naszych wychowanków.

Organizujemy sytuacje edukacyjne pozwalające dzieciom zaspokoić potrzebę ruchu,   wykształcić świadomość dobroczynnego wpływu rekreacji oraz sportu  na zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie, wyzwalające   radość z wykonywania  ćwiczeń fizycznych oraz  z zabaw  ruchowych i gier sportowych. W czasie dziennego pobytu  w przedszkolu proponujemy naszym wychowankom dużą ilość bezpiecznych i zdrowych zajęć ruchowych zarówno w sali  jak i w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem przyborów i sprzętu sportowego. Dzieci mają możliwość kształtowania sprawności i zwinności na ścieżkach zdrowia, jazdy na rowerkach, uczestnictwa w spacerach i pieszych wycieczkach.

Stwarzamy naszym wychowankom możliwość poznawania dalszego środowiska kulturowo-przyrodniczego poprzez uczestnictwo w  wycieczkach wyjazdowych oraz  turnusach zielonego przedszkola. Kształtujemy ich świadomość regionalną.

Zapewniamy bezpośredni kontakt ze środowiskiem naturalnym  rozwijając u dzieci świadomość dbania o swoje otoczenie i szacunek wobec otaczającej przyrody.

Dzieci poznają  świat wartości estetycznych. Kształtujemy u nich umiejętność wypowiadania się poprzez małe formy teatralne i sztuki plastyczne oraz wrażliwość na piękno literatury. Stwarzamy im możliwość kontaktu z twórczością naszej patronki i innych autorów, ze sztuką żywego słowa organizując udział w spektaklach teatralnych oraz zajęciach w muzeum.

Respektujemy w naszym przedszkolu akceptowany przez rodziców system wartości. Kształtujemy u dzieci zasady uczciwości, prawdomówności oraz pracowitość. Wspieramy właściwe postawy i zachowania dzieci oraz dajemy im swoim przykładem wzór osobowy.

Dzięki różnym formom zajęć przedszkolnych i rodzajom zabaw dzieci mają możliwość odnajdywania swojego miejsca w grupie rówieśniczej. Uczą się kontaktować  i współdziałać z innymi dziećmi i dorosłymi. Podczas uroczystości i zabaw z udziałem rodziców  wzmacniamy ich więzi z rodziną co wpływa na ich rozwój w poczuciu przynależności społecznej i rodzinnej.

WIZJA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Jesteśmy placówką preferującą sport, rekreację oraz aktywny styl życia. Koncepcję swojej pracy opieramy na podstawowej wartości życia człowieka  jaką jest zdrowie.

Oddziaływania przedszkola i domu rodzinnego naszych wychowanków są ujednolicone. Ukierunkowano je na kształtowanie świadomości zdrowotnej oraz nawyków dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo w codziennych sytuacjach w przedszkolu i w domu.

Różnorodność form edukacyjnych  stosowanych w naszej placówce oraz realizacja treści najlepszych programów wychowania przedszkolnego pozwala  zaspokoić potrzeby naszych dzieci oraz oczekiwania rodziców.

Bogata baza dydaktyczna, dobre warunki lokalowe oraz wyposażenie umożliwiają nam realizowanie przyjętych w placówce programów wychowania przedszkolnego oraz sprzyjają warunkom bezpiecznej zabawy i działalności edukacyjnej.

Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana, kompetentna i zaangażowana kadra pedagogiczna stosująca atrakcyjne metody wychowania. Świadome działania i odpowiedzialność wszystkich pracowników, przestrzeganie przez nich praw dziecka oraz wdrażanie systemu wartości wpływają na poczucie bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Nasza placówka współpracuje ze środowiskiem na rzecz rozwoju własnego i lokalnego. Systematyczne monitorowanie i diagnozowanie wszystkich obszarów naszych działań  gwarantuje ich wysoki poziom.

WIZJA DZIECKA

Nasze dzieci są:

- radosne

- optymistyczne i ciekawe świata,

- twórcze, samodzielne i poszukujące,

- uczciwe i prawdomówne,

- odpowiedzialne i obowiązkowe,

- kulturalne i tolerancyjne,

- świadome zagrożeń,

- aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola,

Absolwent naszego  przedszkola:

- dba o swoje zdrowie