• Cele koncepcji pracy przedszkola

CELE KONCEPCJI PRACY PRZEDSZKOLA

Kształtowanie świadomości zdrowotnej oraz dbałości o bezpieczeństwo.

Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez różnorodne formy aktywności ruchowej. Wdrażanie do rekreacji rodzinnej.

Kształtowanie u wychowanków kompetencji językowych i umiejętności komunikowania się.

Podejmowanie działań wspierających aktywność dziecka w różnych obszarach i warunkujących jego indywidualny rozwój.

Kształtowanie poczucia własnej wartości oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach życiowych.

Wzbogacanie oferty  edukacyjnej sprzyjającej wszechstronnemu rozwoju dzieci

Wychowywanie dzieci zgodnie z przedszkolnym systemem wartości oraz w oparciu o treści zawarte w literaturze Lucyny Krzemienieckiej.

Kształtowanie u dzieci postaw zgodnych z ich prawami i obowiązkami.

Podnoszenie jakości pracy placówki poprzez systematyczne planowanie
           i organizowanie różnorodnych form doskonalenia  nauczycieli.

Efektywne angażowanie rodziców do realizacji zadań określonych w koncepcji.

Pozyskiwanie sojuszników wspierających działania edukacyjne przedszkola.

Promowanie działalności przedszkola w środowisku lokalnym.

Systematyczne wzbogacanie bazy dydaktycznej i lokalowej przedszkola.

Cele służące realizacji wizji i misji
          uszczegółowiane są w każdym kolejnym roku szkolnym  poprzez:

• Zestaw programów realizowanych w danym roku szkolnym, w tym programy własne nauczycieli,
          • Plan pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej na dany rok szkolny w tym plan współpracy z rodzicami  oraz z środowiskiem lokalnym,
          • Miesięczne plany pracy nauczycieli  dla poszczególnych grup,
          • Opracowywane i realizowane przez nauczycieli projekty edukacyjne,
          • Plan nadzoru pedagogicznego,
          • Plan WDN-u,
          • Opracowane przez radę pedagogiczną we współpracy z rodzicami  dokumenty i materiały.