• ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE

• Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze

miesiąc: maj

Dbamy o zdrowie.

Co słychać na wiejskim podwórku?

Książka - mój przyjaciel.

Rodzina najważniejsza.

• Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się i zachowań prozdrowotnych.

• Przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia.

• Poznawanie wybranych zwierząt hodowanych w gospodarstwie domowym (np. koń, krowa, kura, gęś …) – nazwa i wygląd zwierząt dorosłych i młodych, sposób poruszania się
            i odżywiania, rozpoznawanie głosów wydawanych przez te zwierzęta.

• Uświadamianie dzieciom celowości hodowania niektórych zwierząt

( krowa – mleko, kura – jajka itp.)

• Rozwijanie zainteresowania książką jako źródłem wiedzy, przeżyć i doświadczeń.

• Nauka korzystania z książek w sposób samodzielny i refleksyjny oraz twórczy.

• Rozwijanie swobodnej ekspresji słownej i wyobraźni podczas podejmowania różnych działań.

• Wzbogacenie wiedzy i słownictwa związanego z powstawaniem książek.

• Wdrażanie do szanowania książek i właściwego z nich korzystania.

• Wdrażanie do pamiętania o najbliższych, zachęcanie do przygotowywania niespodzianek, wspólnego przeżywania ważnych chwil.

• Poznawanie opowiadań, wierszy, filmów edukacyjnych związanych z tematem ,,rodzina’’.

• Pogłębianie więzi emocjonalnej z rodziną, wyrażanie swoich emocji w stosunku do najbliższych. Zachęcenie do wypowiedzi na temat swoich rodziców.