• Realizacja

• Akcje przeprowadzone w ramach realizacji programu:
          "Wędrująca książka"

"Książka dla trzylatka"

Nasze 3-latki wzięły udział w akcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną „Książka dla trzylatka” pod patronatem Prezydenta Miasta Żory. Przedszkole odwiedził Żorek i Pani bibliotekarka, która wręczyła dzieciom książeczki.  Dzieci wysłuchały opowiadania, zatańczyły wspólny taniec z Żorkiem i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

"Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej"

Dzieci z grupy "Motylki"  odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe  książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.

"Zakup nowych książek dla przedszkolaków"

Przedszkole zakupiło nowe książki, które wzbogaciły naszą bibliotekę.
          W grupach odbyły się zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem nowości wydawniczych.

Inicjatywa czytelnicza "Oto moja książka".

To inicjatywa czytelnicza angażująca rodziców i dzieci, której efektem są stworzone przez nich książki. Książeczki wykorzystywane są w przedszkolu, np. czytane są dzieciom podczas odpoczynku.

Projekt edukacyjny "Mały Miś w świecie literatury"

Najstarsze grupy z naszego przedszkola brały udział w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury” którego celem jest: wprowadzenie dziecka w świat literatury; budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną; przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych; kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego oraz rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci.

"Wizyta w szkolnej bibliotece"

W ramach współpracy z Szkołą Podstawową nr 17 w Żorach przedszkolaki miały możliwość zwiedzania szkolnej biblioteki. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla najmłodszych dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak dbać o książki.

Projekt edukacyjny "Z Krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy"

Nasze przedszkole należy do Klubu Przedszkoli Krasnala Hałabały i w tym roku szkolnym chętne grupy realizują projekt edukacyjny "Z Krasnalem wspaniałym jego przygody w przedszkolu czytamy". Głównym celem projektu jest umożliwienie dzieciom częstego kontaktu z książką, dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz poznawanie utworów literatury dziecięcej patronki naszego przedszkola Lucyny Krzemienieckiej.

Konkurs recytatorski "Wiosna wierszem malowana"

W maju odbył się  w naszym przedszkolu konkurs recytatorski
          "Wiosna wierszem malowana"

podczas którego przedszkolaki recytowały piękne wiersze o wiośnie.

Spotkanie z autorem książek dla dzieci

Nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci.
          Podczas spotkania dowiedziały się jak powstaje książka i co jest największą inspiracją autorki.