• Sprawozdanie z realizacji 2014/2015

Sprawozdanie z udziału w światowym projekcie

UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Projekt WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA jest odpowiedzią na niezwykle ważny problem jakim jest brak dostępu dzieci do szczepień. Realizacja projektu miała za zadanie uświadomienie dzieciom i osobom dorosłym, że pomaganie może być przyjemnym i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a do tego dzięki zaangażowaniu wszystkich można uratować życie wielu dzieci.

W miesiącu grudniu na terenie naszego przedszkola zostały rozwieszone plakaty informujące rodziców, wychowanków i pracowników placówki o rozpoczęciu akcji. Głównym celem projektu było uszycie przez rodziców wraz z dziećmi  laleczek, które pozwolą pomóc dzieciom w  Sudanie Południowym. Praca nad projektem ruszyła pełna parą. Dzieci poznawały wygląd, życie i zwyczaje rówieśników w innych krajach. Następnie w ruch poszły nożyczki, igły, nitki i powstały małe arcydzieła – szmaciane laleczki.

Wychowankowie grup XII i XVI wraz z rodzicami uszyli 15 lalek, które swoim wyglądem obrazowały różne kontynenty i kraje. Każda lalka była niepowtarzalna i wyjątkowa. Pomysłowość wykonawców nie miała granic przy wymyślaniu ozdób, różnorodności kreacji i ozdób. Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia: imię, miejsce urodzenia oraz imię twórcy.

W dniu 18.02. 2015 r. odbyła się licytacja światowych laleczek. Rodzice
          i dziadkowie poparli nasze działania, wszystkie laleczki znalazły nowy dom. Udało nam się zebrać 285.00 złotych. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto UNICEF Polska.

Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie, wrażliwość i otwarte serce wszystkim, którzy nie zawiedli i wsparli projekt.