• Zasady programu

MECHANIZM PROGRAMU:

1. Nauczyciele w przedszkolach realizują program poprzez przeprowadzenie zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych.
          2. Realizacja czterech zamieszczonych w materiałach scenariuszy jest obowiązkowa.
          3. Nauczyciele przekazują dzieciom, uczęszczającym do przedszkola książeczki edukacyjne.
          4. Przedszkola, biorące udział w programie uczestniczą także w konkursie na „Najpiękniejsze miejsce w twojej okolicy”.
          5. Po przeprowadzeniu zajęć oraz uczestnictwie przedszkola w konkursie, przedszkole nabywa prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury” jest przyznawany na 1 rok.
          6. Przedszkole może dodatkowo wybrać działania ekologiczne z proponowanych poniżej

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU

Po zakończeniu programu przedszkola mogą nadsyłać sprawozania z przeprowadzonych działań oraz zdjęcia na adres: przyjaciele natury@kubus.pl. Zdjęcia oraz przesłane materiały mogą zostać umieszczone na stronie internetowej programu.

Wraz z przesłaniem sprawozdania, a zwłaszcza dokumentacji zdjęciowej należy przesłać również oświadczenie rodziców lub innego prawnego opiekuna każdego dziecka biorącego udział w programie, stanowiące załącznik do Regulaminu ( w zakładce – Materiały do pobrania). Dokument ten jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody przez rodzica lub prawnego opiekuna na udział danego dziecka w programie i zgodą na przetwarzanie danych osobowych tego dziecka.

DZIAŁANIA PROGRAMU KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

1. Obchody Dnia Przyjaciół Natury (wg scenariusza)
          2. Obchody Dnia Marchewki (wg scenariusza)
          3. Dzień Warzyw, Owoców i Soków (wg scenariusza)
          4. Dzień Drugiego Śniadania (wg scenariusza)
          5. Obchody pierwszego Dnia Wiosny
          6. Obchody Dnia Ziemi
          7. Segregacja śmieci w przedszkolu
          8. Wycieczka do parku krajobrazowego, parku narodowego lub do lasu
          9. Kącik przyrody w przedszkolu
          10. Konkurs plastyczny na plakat „Razem z Kubusiem dbam o zdrowie”
          11. Zajęcia plastyczne „W Krainie Kubusia” (na podstawie bajek z płyty CD)
          12. Spotkanie z ekologiem lub leśnikiem
          13. Wystawa ekologiczna
          14. Przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody
          15. Dbamy o zwierzęta – budowa karmników/przygotowanie pożywienia dla zwierząt zimą.