• Pedagogizacja

• ,,Gra(nic) nie ma? Wpływ świata cyfrowego na dzieci"

Zachęcam Państwa do zapoznania się z artykułem na temat korzystania z zasobów cyberprzstrzeni przez dzieci. Świat cyfrowy  może być źródłem korzyści rozwojowych dla dziecka, jednak zdecydowanie nie powinno być ono dominującą aktywnością przeciętnego kilkulatka. Zastanówmy się nad psychologicznym aspektem ograniczonego korzystania przez dzieci z „dobrodziejstw” cyberprzestrzeni.

artykul(1).pdf E. Jankowska-Robak, Gra(nic) nie ma? Wpływ świata cyfrowego na dzieci 12.06.2023

„Nie umiem” – jak wzmacniać u dzieci wiarę we własne możliwości

Zachęcam Państwa do zapoznania się z artykułem na temat poczucia własnej wartości u dzieci, która jest nabywana w okresie wczesnego dzieciństwa i kształtowana pod wpływem środowiska opiekuńczego i wychowawczego, w jakim mały człowiek wzrasta. Zarówno poczucie wartości, jak i wiara we własne możliwości zależą od relacji z najbliższymi.

nie-umiem-jak-wzmacniac-u-dzieci-wiare-we-wlasne-mozliwosci-264-2005.pdf A. Wentrych „Nie umiem” – jak wzmacniać u dzieci wiarę we własne możliwości "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA" 9.264/2023BLIŻEJ PRZEDSZKOLA 9.264/2023