• ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE

Tematy kompleksowe:

1.Powroty ptaków.   02.IV – 05.IV.
        2.Na wiejskim podwórku.   08.IV. - 12.IV.
        3.Bajki i baśnie.   15.IV – 19.IV.
        4. Dzień Ziemi  22.IV – 26.IV.

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne:
        Zachęcanie dzieci do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi, zwrócenie uwagi na poprawność wypowiedzi pod względem gramatycznym.
        Utrwalanie i poszerzanie wiadomości o przedmiotach, poprzez rozwiązywanie zagadek podkreślających ich charakterystyczne cechy.
        Kształtowanie świadomości własnego ciała za szczególnym uwzględnieniem jego symetrii i różnicowania lewej i prawej strony.
        Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i więcej

Łączenie zmian w przyrodzie z porą roku
        Rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych.
        Rozwijanie swobody w posługiwaniu się linią i plamą, kształtem i barwą na płaszczyźnie w różnych technikach plastycznych.
        Kształtowanie umiejętności prowadzenia rozmowy, udzielania odpowiedzi na pytania.
        Zachęcanie dzieci do zadawania pytań oraz prawidłowego ich formułowania.
        Zapoznanie z niektórymi gatunkami ptaków przylatujących na wiosnę, ich wyglądem.
        Wdrażanie do pomocy ptakom w okresie wiosny.

Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki.

Wypracowanie umiejętności wzajemnej pomocy kolegom i koleżankom z grupy.
        Kształtowanie umiejętności wykonywania prostych improwizacji ruchowych do muzyki instrumentalnej.

Zapoznanie dzieci ze zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie wiejskim.

Wdrażanie do udziału w zabawach muzyczno-rytmicznych przy piosenkach znanych dzieciom

Rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zorganizowanych  zabawach  ruchowych w sali zajęć oraz na placu przedszkolnym
        Kształtowanie odpowiedzialności za osobę współćwiczącą.
        Zapoznanie z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i rozumienie konieczności ich przestrzegania.
        Kształtowanie współodpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska.
        Wdrażanie dzieci do dbania o środowisko poprzez zbieranie śmieci i umieszczanie ich w odpowiednich pojemnikach.