• Mikołów

• Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
          Jest to największy w Polsce ogród botaniczny, którego głównym celem jest uprawa rzadkich i zagrożonych gatunków roślin, a następnie przenoszenie ich, w miejsca gdzie już zanikły.
          Dodatkowo wszyscy zwiedzający mogą w jednym miejscu poznać występujące w Polsce rośliny chronione, spacerując po pięknych alejkach w otoczeniu rzeźb i czasowych wystaw na świeżym powietrzu. Z kolei dla najmłodszych najciekawszą atrakcją jest wspinaczka na wieżę widokową oraz wybudowany dla nich duży plac zabaw.
          Jako ciekawostkę, warto dodać, że w miejscu istniejącego parku znajdowała się jednostka wojsk rakietowych, której zabudowania zaadaptowano dla potrzeb parku.
          Po więcej informacji warto odwiedzić stronę internetową http://www.obmikolow.robia.pl/index.php
          Znajdziemy tam również informacje dotyczące dojazdu.

Polecamy, Emilka P. z rodzicami