• Świętochłowice

• Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Nierozłącznym elementem historii Górnego Śląska, są 3 Powstania Śląskie, które pozwoliły na ponowne przyłączenie do Polskie. Właśnie temu zrywowi zostały poświęcone multimedialne ekspozycje na 3 piętrach Muzeum. Możemy w bardzo bliski sposób poznać historię tych wydarzeń – obejrzeć ciekawy film w sali kinowej, usiąść w przedwojennym tramwaju, wytłoczyć własną ulotkę wyborczą, dotknąć broni używanej w trakcie walk i wiele innych.
          Po więcej informacji warto odwiedzić stronę internetową http://www.muzeumpowstanslaskich.pl/
          Znajdziemy tam również informacje dotyczące dojazdu.

Polecamy, Emilka P. z rodzicami