• III Prawa i obowiązki rodziców

Rodzice mają prawo do:

1. Zapoznania się z zadaniami planu pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej przedszkola i sposobami ich realizacji.

2. Uzyskania pełnej i rzetelnej informacji na temat rozwoju i zachowania swojego dziecka.

3. Uzyskania porad i wskazówek od nauczycieli dotyczących rozwiązywania problemów wychowawczych.

4. Czynnego uczestnictwa w życiu przedszkola.

5. Dobrego przekazu informacji o działaniach i potrzebach przedszkola.

6. Współdecydowania w sprawach ważnych, istotnych dla całej społeczności przedszkola.

7. Pomagania w organizacji prowadzonych przez przedszkole działań, inicjowania przedsięwzięć na rzecz dzieci.

8. Wyrażania swoich opinii, oczekiwań wobec przedszkola (udzielając informacji w ankietach na zebraniach grupowych lub bezpośrednio nauczycielowi bądź dyrektorowi przedszkola).

9. Dokonywania wyboru firmy ubezpieczeniowej.

10. Uzyskania pomocy w kontaktach ze specjalistami: psycholog, logopeda.

11. Współuczestniczenia w organizowaniu wycieczek oraz imprez kulturalnych dla rodziców i dzieci.

Rodzice mają obowiązek:

1. Brać czynny udział w zebraniach ogólnych i  grupowych.

2. Zapoznawać się z ogłoszeniami, informacjami dotyczącymi życia przedszkola umieszczanymi w kąciku dla rodziców i na tablicy ogłoszeń.

3. Przestrzegać regulaminu  i statutu przedszkola.

4. Przyprowadzać do przedszkola dziecko zdrowe i czysto ubrane.

5. Dostosować ubiór dziecka  do warunków atmosferycznych oraz swobodnej zabawy.

6. Dłuższą nieobecność dziecka usprawiedliwić informując o jej przyczynie.

7. Wypowiedzieć umowę z miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na ostatni dzień roboczy tygodnia.Wypowiedzenie umowy wymaga formy pisemnej.

8. Odebrać dziecko z przedszkola natychmiast po uzyskaniu zawiadomienia o chorobie lub złym samopoczuciu dziecka.

9. Udzielić pełnej informacje o sytuacji zdrowotnej dziecka, mającej wplyw na jego bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie w grupie.

10. Zapewnić dziecku 5- 6-letniemu regularne uczęszczanie na zajęcia.

11. Regularnie kontaktować się z wychowawcą w celu ujednolicenia działań wychowawczych.

12. Przestrzegać zasad przyprowadzania i odbierania dziecka z  przedszkola.

13. Niezwłocznie poinformować wychowawcę o zmianie telefonów kontaktowych oraz  adresu zamieszkania dziecka.

14. Uiszczać opłatę   do dnia 15-go   następnego miesiąca po miesiącu, w którym dziecko korzystało z posiłków i usług przedszkola w wysokości uwzględniającej wszystkie dni świadczenia usług przez Przedszkole.

15. Odbierać faktury od pracownika przedszkola dyżurujacego w szatni w terminie od 5 do 15 każdego miesiaca, od 16 dnia odbiór w ksiegowości.

16. Respektować czas pracy przedszkola; w razie przyprowadzenia lub  nieodebrania dziecka w godzinach zadeklarowanych, Przedszkole ma prawo naliczyć opłatę   zgodnie  z zapisami w umowie cywilno-prawnej

17. Wychowywać swoje dziecko w duchu odpowiedzialności -za siebie i za innych, oraz poszanowania i akceptacji innych osób oraz ich przekonań.

18. Respektować uchwały rady pedagogicznej i rady rodziców oraz zarządzenia dyrektora.

19. Uczestnicząc  w uroczystości, imprezie  przedszkolnej wziąć  pełną odpowiedzialność za swoje dziecko.